• Informacje na temat:

  zbigniew preisner kompozytor

Artykuły na temat: zbigniew preisner kompozytor
 • Zbigniew Preisner: Kompozytor filmowców

  Zbigniew Antoni Preisner, kompozytor muzyki filmowej do ponad 80 filmów i wielu spektakli teatralnych, znany m.in. ze współpracy z Krzysztofem Kieślowskim, Agnieszką Holland, Louisem Mallem, członek Francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej, 20 maja kończy 65 lat.

 • "Primaaprilisowy" Preisner

  Niezamierzonym primaaprilisowym żartem uraczył nas z okazji świąt Polski Instytut Sztuki Filmowej, podając informację jakoby kompozytor Zbigniew Preisner został członkiem jury tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes. "Polski Instytut Sztuki Filmowej uprzejmie informuje, iż podana wcześniej informacja o udziale Zbigniewa Preisnera w jury głównym Międzynarodowego Fetsiwalu Filmowego w Cannes...

 • Anja Rubik gościem Zbigniewa Preisnera. Kto wystąpi na koncercie Preisner's Music?

  ...5 października w Tauron Arenie Kraków odbędzie się gala z okazji 40-lecia pracy artystycznej kompozytora Zbigniewa Preisnera.

 • Zbigniew Preisner jurorem w Cannes

  Kompozytor muzyki filmowej Zbigniew Preisner został powołany do jury konkursu głównego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes - poinformowała w piątek, 14 kwietnia, rzeczniczka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Anna Romanowska. Podkreśliła ona, że Instytut bardzo zabiegał o włączenie do jury konkursu Polaka związanego z osobą Krzysztofa Kieślowskiego, ze względu na obchodzoną w tym roku...

 • Preisner: Polskie kino nie istnieje

  Zbigniew Preisner, ceniony kompozytor muzyki filmowej przyznał, że nie dostaje propozycji od polskich filmowców. - Nie da się nagrać muzyki do filmu za paręset złotych. Najpierw trzeba wiedzieć, o czym się opowiada i jak się to zrobi - przyznał artysta.

 • Zbigniew Preisner: "Głosy" i "Kolędy"

  ...29 listopada ukażą się płyty "Preisner's Voices" (3 CD) oraz "Moje kolędy" autorstwa cenionego kompozytora Zbigniewa Preisnera.

 • Michał Wiśniewski kontra Zbigniew Preisner

  ..."Przykro mi panie Preisner, ale mam tę nieprzyjemność zakomunikować panu, że obraził pan cząstkę mnie... Cząstkę milionowej publiczności... Obraził pan wszystkich!" - to fragment tekstu autorstwa Michała Wiśniewskiego, który można przeczytać na oficjalnej stronie Ich Troje. Lider popularnego zespołu w ten sposób zareagował na słowa kompozytora, który określił Ninę Terentiew "największym...

 • Tides From Nebula ze Zbigniewem Preisnerem!

  Instrumentalny, post-rockowy kwartet Tides From Nebula drugi album zarejestrował ze słynnym kompozytorem Zbigniewem Preisnerem.

 • Płyta Preisnera dla Kieślowskiego

  Na półki sklepów muzycznych trafiła w poniedziałek, 4 kwietnia, płyta Zbigniewa Preisnera "Requiem dla mojego przyjaciela". Kompozytor nagrał ją dla Krzysztofa Kieślowskiego.

 • Płyta Preisnera dla Kieślowskiego

  Na półki sklepów muzycznych trafiła w poniedziałek, 4 kwietnia, płyta Zbigniewa Preisnera "Requiem dla mojego przyjaciela". Kompozytor nagrał ją dla Krzysztofa Kieślowskiego.