• Informacje na temat:

  zbigniew zborowski aktor

Artykuły na temat: zbigniew zborowski aktor
 • Teresa Budzisz-Krzyżanowska i Wiktor Zborowski laureatami Wielkiego Splendora

  Teresa Budzisz-Krzyżanowska i Wiktor Zborowski zostali laureatami Wielkiego Splendora - nagrody Teatru Polskiego Radia. Nagrody wręczono w poniedziałek podczas gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

 • Marian Opania: Najpierw człowiek, potem aktor

  ..."Marian Opania jest fantastycznym facetem. Ważne jest to, aby być najpierw człowiekiem, a potem aktorem. Marian tego nie gubi" - powiedział Zbigniew Zamachowski. We wtorek, 26 listopada, wieczorem odbył się benefis Opani, na którym pojawiło się wielu znamienitych gości.

 • Andrzej Strzelecki nie żyje. Pogrzeb aktora. Kto go pożegnał?

  W piątek, na stołecznym Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, został pochowany zmarły 17 lipca aktor, reżyser i pedagog, były rektor Akademii Teatralnej w Warszawie prof. Andrzej Strzelecki.

 • Andrzej Strzelecki nie żyje

  W piątek, 17 lipca, zmarł Andrzej Strzelecki, aktor teatralny, filmowy i serialowy, były rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, szerokiej widowni znany przede wszystkim z serialu "Klan". Informację o śmierci artysty potwierdziła Polsat News jego córka.

 • Lipiec z "Kobrą" w TVP Kultura

  Pięć spektakli Teatru Telewizji - opartych na tekstach polskich autorów, m.in. Zygmunta Zeydler Zborowskiego i Jerzego Janickiego - pokaże w wakacje TVP Kultura. Wysoko oceniany i wyjątkowo lubiany przed laty teatr sensacji "Kobra", po rekonstrukcji dźwięku i obrazu, będzie można oglądać w lipcowe czwartki.

 • Cichopek nie będzie "aktorką"?

  Katarzyna Cichopek, Michał Koterski, Marcin i Rafał Mroczkowie oraz wiele innych, młodych gwiazd może niedługo stracić prawo do korzystania z tytułu aktora. Stanie się tak, jeśli wejdzie w życie projekt ustawy przygotowany przez PSL, do którego dotarł serwis internetowy tvp.info.

 • Mija 15 lat od premiery "Ogniem i mieczem"

  ...polscy aktorzy: Andrzej Seweryn - książę Jeremi Wiśniowiecki, Zbigniew Zamachowski - Michał Wołodyjowski, Wiktor Zborowski - Longinus Podbipięta, Wojciech Malajkat - Rzędzian, Daniel Olbrychski - Tuhaj(...) bohaterów. Wiktor Zborowski ma nie tylko wzrost Longinusa, ale i jego łagodność charakteru, co łączy z dużym talentem aktorskim. Zbigniew Zamachowski, wzrostu mniej niż średniego, pokazał małego rycerza...

 • Wielki Hetman Filmu Polskiego

  ...ulubieni aktorzy Hoffmana. Byli m.in. Magdalena Zawadzka, Ewa Wiśniewska, Wojciech Malajkat, Zbigniew Zamachowski, Michał Żebrowski, Daniel Olbrychski, Krzysztof Kowalewski, Andrzej Seweryn, Wiktor Zborowski(...), którzy przyszli tu dlatego, że lubią polskie kino i tym, którzy przyszli tu po prostu z ciekawości" - mówił Hoffman. Na początku uroczystości aktor młodego pokolenia Grzegorz Daukszewicz przeczytał...

 • Jan Kobuszewski: Był jak Charlie Chaplin

  ...i przy jego umiejętności budowania abstrakcyjnych postaci robił rzeczy, które wydają się nam - marnym aktorom - niemożliwe - powiedział PAP reżyser i aktor Andrzej Nejman. - On tę abstrakcję(...) z nim w garderobie?". To był prawdziwy guru - ocenił. Podkreślił, że dla aktora komediowego w Polsce, "Jan Kobuszewski był jak Charlie Chaplin na światowej scenie". - Nie dało się go z nikim...

 • Muzyczne i filmowe gwiazdy o miłości

  Już w przyszły wtorek, 14 lutego, Walentynki, czyli Święto Zakochanych. A w poniedziałek, 6 lutego, do sklepów trafi druga część składanki "Ona i on", na której miłosne przeboje zaśpiewały znane duety muzyczno-aktorskie. W projekcie udział wzięli m.in. Edyta Górniak, Grażyna Wolszczak, Maciej Maleńczuk, Małgorzata Foremniak i Andrzej Piaseczny.