• Informacje na temat:

  zdjęcia andrzeja z pierwszej miłości

Artykuły na temat: zdjęcia andrzeja z pierwszej miłości
 • Andrzej J. Jaroszewicz: Na srebrnym ekranie

  Andrzej J. Jaroszewicz - członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, znakomity operator i pedagog, bliski współpracownik Andrzeja Żuławskiego (ten fantastyczny duet został uhonorowany w 2002 roku na 10. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage" w Łodzi prestiżową nagrodą Złotej Żaby), 12 maja obchodzi swoje 80. urodziny.

 • Andrzej Seweryn: Przeniknąć ludzką naturę

  ..."Ostatnia Rodzina" to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W roli jej głowy, Zdzisława Beksińskiego, oglądać możemy Andrzeja Seweryna, który za swoją(...) Konieczna), wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński (Seweryn) próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka, Zdzisław i Zofia...

 • 10 lat "Pierwszej miłości"

  W ciągu dekady malowniczy Wrocław był świadkiem rozstań, powrotów, pocałunków, intryg i morderstw bohaterów "Pierwszej miłości".

 • Katarzyna Montgomery: O miłości trzeba mówić

  ..."The Story of My Life. Historia naszego życia", program, w którym znane pary opowiadają o miłości i przechodzą metamorfozy, wraca na antenę. "Ktoś, kto ogląda nas w piątek wieczorem może ogrzać się przy uczuciu innych par" - zachęca gospodyni show, Katarzyna Montgomery.

 • Agnieszka Maciąg: Smak miłości

  ..."Smak miłości" - to trzecia książka Agnieszki Maciąg poświęcona gotowaniu. Dla autorki ma znaczenie wyjątkowe, bo jak mówi, zaczęła ją tworzyć, gdy przyszyła na świat jej córka Helenka. Modelka opowiada nam o życiu rodzinnym przy kuchennym stole.

 • Andrzej Żuławski nie żyje!

  Polskę w UNESCO. Na początku swojej filmowej kariery Andrzej Żuławski był asystentem i drugim reżyserem u Andrzeja Wajdy - na planach jego filmów "Samson" (1961), "Miłość dwudziestolatków" (1962(...). W "Trzeciej części nocy", z akcją osadzoną w czasie II wojny światowej, tematyka okupacyjna jest tłem dla rozważań o uniwersalnych problemach: miłości, wierności, odwadze i śmierci. W 1972

 • "Kochankowie z Marony": Laboratorium miłości

  ...przyjaciela, zagrał Łukasz Simlat. - Ten film to takie laboratorium miłości. Powstała historia o uniwersalnej miłości, na którą nie ma monopolu żadna opcja seksualna, bo jest to uczucie skierowane nie tyle(...) opowieść o miłości wiejskiej nauczycielki i kuracjusza pobliskiego sanatorium przeciwgruźliczego. Ola (Gruszka), główna bohaterka, prowadzi ustabilizowane i jednostajne życie wyznaczone rytmem życia...

 • Poświęcam się pielęgnowaniu miłości

  ...nie lubiłaś pewnego pytania, które często pada na pierwszej randce. Przypomnij, czego ono dotyczy. - Byłam totalnie zestresowana, gdy na randce chłopak pytał mnie na przykład o to, jaka jest moja(...), tak jak moja bohaterka, która jest drugim reżyserem. Jej dom stoi pusty, a chłopak ją zdradza. Czy sama jesteś na etapie poszukiwania miłości, czy może ją znalazłaś i poświęcasz się jej pielęgnowaniu...

 • Saniewski zakończył zdjęcia

  Na początku września w Baden Baden zakończyły się zdjęcia do filmu "Wygrany" Wiesława Saniewskiego. Trafi on do kin w pierwszym kwartale 2011 r. Dystrybutorem obrazu jest ITI Cinema.

 • Andrzej Żuławski: Przekraczał granice tradycyjnego kina

  W piątek, 17 lutego, mija dokładnie rok od śmierci reżysera Andrzeja Żuławskiego. Jeden z najwybitniejszych polskich twórców kina, autor "Trzeciej części nocy", "Opętania", "Diabła" i "na srebrnym globie", zmarł w wieku 75 lat.