• Informacje na temat:

  zelnik aktor

Artykuły na temat: zelnik aktor
 • Jerzy Zelnik, pamiętny Ramzes XIII z "Faraona" Jerzego Kawalerowicza, wystąpi w programie "jak Oni śpiewają".

 • Premierą spektaklu "Rozbity dzban" Heinricha von Kleista, zainauguruje w sobotę, 16 września, sezon 2006/2007 Teatr Nowy w Łodzi. Reżyserem przedstawienia jest znany aktor i dyrektor artystycznego teatru Jerzy Zelnik ( "Faraon" ).

 • Jerzy Zelnik: We wczesnej młodości nabroiłem

  ...ja się niczego nie wypieram" - tak Jerzy Zelnik komentuje w rozmowie z RMF FM informację, że został zarejestrowany jako Tajny Współpracownik SB. "Jeżeli komuś zaszkodziłem, to na pewno ludzkość się dowie, a ja poproszę o wybaczenie. Byłem być może za mało dojrzały politycznie" - podkreśla aktor.

 • Łabonarska i Zelnik ze Złotym Medalem Gloria Artis

  Aktorzy Halina Łabonarska oraz Jerzy Zelnik otrzymali w środę, 26 kwietnia, z rąk ministra kultury Piotra Glińskiego Złote Medale "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

 • Anna Dymna i Jerzy Zelnik: Romans wisiał w powietrzu

  Jerzy Zelnik nieraz grał u boku pięknych aktorek. Być może najbardziej fascynujące było dla niego spotkanie z Anną Dymną. Emilia Padoł w książce "Dżentelmeni PRL-u" przypomina, że niewiele brakowało, a połączyłby ich romans.

 • Wspomnienie o Jerzym Wójciku

  ...3 kwietnia w wieku 88 lat zmarł Jerzy Wójcik. Swoimi wspomnieniami o wybitnym operatorze podzielili się Paweł Edelman, dr Andrzej Kołodyński, prof. Tadeusz Lubelski, Jerzy Zelnik i Jacek Bromski.

 • "Faraon": Mija 50 lat od premiery filmu Jerzego Kawalerowicza

  W piątek, 11 marca, mija dokładnie 50 lat od premiery filmu "Faraon" w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Ekranizacja powieści Bolesława Prusa z głównymi rolami Jerzego Zelnika i Barbary Brylskiej dorównywała rozmachem hollywoodzkiej "Kleopatrze" (obraz otrzymał nominację do Oscara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny"). "Faraon" stał się również hitem polskich kin, gromadząc 9-milionową...

 • "Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny": O jedną królową za dużo

  Na ten historyczny film nauczyciele nie musieli organizować zbiorowych wyjść. Uczniowie gremialnie z własnej woli kupowali bilety, by zobaczyć wdzięki pięknej Anny Dymnej. Natomiast nastoletnie dziewczyny i kobiety w każdym wieku z wypiekami na twarzy śledziły królewski romans z udziałem przystojnego Jerzego Zelnika.

 • Ambitni, aktywni, niepokorni. Kim byli dżentelmeni PRL-u?

  Niemczyka, Zbigniewa Cybulskiego, Stanisława Mikulskiego, Jana Nowickiego, Jerzego Zelnika, Andrzeja Łapickiego i Daniela Olbrychskiego.

 • Światowe sławy u stóp Zbigniewa Cybulskiego

  Zbigniew Cybulski jest jednym z bohaterów książki "Dżentelmeni PRL-u". Z publikacji dowiadujemy się m.in. tego, że pod urokiem polskiego aktora były światowe gwiazdy Marlena Dietrich i Edith Piaf.

Wideo na temat: zelnik aktor
 • "Przede wszystkim nie ja, tylko on. To jest on. Inna osobowość, inny człowiek, z którym nie mam nic wspólnego światopoglądowo" - mówił aktor Jerzy Zelnik, odnosząc się do swojej współpracy ze Służbą(...) wyrozumiałości dla takiego młodego człowieka. Ja traktuję tego Zelnika - bo to jest 'ten Zelnik' dla mnie, nie 'ja, Zelnik'. 'Ten Zelnik' to jest zupełnie inny człowiek, inna formacja duchowa, inne

 • Jerzy Zelnik szokuje w telewizji: Z in vitro rodzą się dzieci koszmarnie chore, połamane!

  z tego in vitro liczne dzieciaki jakieś koszmarnie chore, połamane - powiedział Jerzy Zelnik w TVN 24. Obecny w studiu Maciej Maleńczuk odpowiedział mu, że zna dzieci poczęte dzięki tej metodzie "i są one zdrowe". Aktor był jednak nieprzekonany... (TVN24/x-news)

Dyskusje na temat: zelnik aktor