• Informacje na temat:

  zestaw barw

Artykuły na temat: zestaw barw
 • Alternatywne płyty 2008

  Sprawdź subiektywny zestaw najciekawszych niezależnych wydawnictw mijających 12 miesięcy!

 • Recenzja Natalia Niemen "Niemen mniej znany": Naga wrażliwość

  Ten głos znają wszyscy. Barwa nieco przytłumiona, czasem chropawa. Odważne wokalizy, wymowa jakby nie polska, jakby z innego kraju a może innego świata. Maksimum emocji, płacz i krzyk zatrzymane gdzieś pomiędzy dźwiękami. To głos Niemena. I to głos Niemenównej. Natalia nie tylko postanowiła przypomnieć mniej znane kompozycje swojego ojca z jego ostatnich płyt, ale też jego nagą wrażliwość. Tak...

 • Wystawa Paradżanowa we Wrocławiu

  Podczas tegorocznej edycji festiwalu Era Nowe Horyzonty będzie miało miejsce bezprecedensowe wydarzenie - wystawa plastycznych prac wizjonera kina, armeńskiego reżysera - Siergieja Paradżanowa. Towarzyszyć ona będzie retrospektywie twórczości twórcy "Barw granatu". 6. edycja festiwalu Era Nowe Horyzonty odbędzie się we Wrocławiu w dniach 20-30 lipca.

 • Operatywność szefów włoskiej wytwórni Frontiers musi budzić uznanie. Do zestawu artystów, którzy wydają w niej płyty dołączył kolejny. I to jaki. W barwach włoskiej firmy ukaże się bowiem w Europie najnowsza płyta Richiego Kotzena, zatytułowana "Change". Premiera została wyznaczona na 4 sierpnia.

 • Natalia Szroeder: Marzeń mam mnóstwo (Eurowizja 2016)

  ..."Nie wiem, czy mi starczy życia, by wszystkie marzenia zrealizować" - mówi Natalia Szroeder, która rywalizuje o wyjazd na Eurowizję 2016 w barwach Polski.

 • Atreyu chce namieszać

  Po wydaniu trzech albumów amerykańska metalcore'owa grupa Atreyu dołączyła do podopiecznych wytwórni Roadrunner. W jej barwach ukaże się czwarta duża płyta "Lead Sails Paper Anchor".

 • "Na fali wznoszącej"

  ...nie interesuje metal sportowy - podkreśla w rozmowie z Bartoszem Donarskim zasiadający w Amon Amarth za zestawem perkusyjnym Fredrik Andersson. Potwierdzenie tego można znaleźć na ich szóstej płycie "With Oden On Our Side", która pod koniec września 2006 roku ujrzała światło dzienne w barwach Metal Blade Records. Jest jednak pewna różnica. Tak dobrą płytę, jak ta, szwedzcy apologeci kultu Odyna...

 • Deicide o cierpieniu

  ..."In Torment In Hell", nowy album amerykańskiej grupy Deicide, usłyszymy już 30 lipca. "Płyta będzie o cierpieniu" - zapowiedział ostatnie wydawnictwo Deicide w barwach Roadrunner wylewny jak zwykle Glen Benton.

 • Aborted: "Rzeźnicka uwertura" w nowym składzie

  Belgijska grupa Aborted rozstała się z perkusistą i basistką. Odejście Gillesa Delecroix i Olivii Scemamy nie zakłóciło jednak trwającego aktualnie procesu nagraniowego nowego albumu "Slaughter & Apparatus: A Methodical Overture", którym deathmetalowcy zadebiutują w barwach niemieckiej Century Media Records.

 • Gwiazdy i nadzieje Roadrunnera

  Z końcem sierpnia na polskim rynku pojawiło się nowe wydawnictwo z cyklu "Roadrage". Tym razem kreująca trendy, nowojorska wytwórnia Roadrunner przygotowała bogaty zestaw teledysków swoich mniej i bardziej znanych podopiecznych. Na DVD "Roadrunner Roadrage 2006" nie zabrakło największych gwiazd, jak i grup, o których lada chwila usłyszy cały świat.