• Informacje na temat:

  zestawienie klasycznych

Artykuły na temat: zestawienie klasycznych
 • Primus: Płyta w klasycznym składzie

  Trio Primus, zapomniana trochę legenda amerykańskiej muzyki alternatywnej, znów pracuje w klasycznym zestawieniu. Do lidera Lesa Claypoola i gitarzysty Larry'ego LaLonde dołączył ponownie perkusista Tim "Herb" Alexander.

 • Earache Records: Klasyczne albumy na winylach

  Brytyjska wytwórnia Earache Records przygotowała miły prezent dla tych, którzy cenią sobie brzmienie płyt analogowych. Od 20 sierpnia do 15 października w sprzedaży pojawią się klasyczne pozycje wytwórni na płytach winylowych. Niestety, nakład każdej z płyt jest limitowany do ledwie tysiąca kopii.

 • Seweryn Krajewski tuż za Arturem Andrusem

  Niezwyciężony Artur Andrus, a tuż za nim powracający na Oficjalną Listę Sprzedaży Seweryn Krajewski zdominowali zestawienie najchętniej kupowanych płyt w Polsce.

 • Barbara Kurdej-Szatan: Zawsze modna

  ...ich skomponowania używa klasycznych elementów garderoby, które dobrze sprawdzają się w różnych zestawieniach. Jeśli jednak chodzi o dobór odzieży, to nie stawia na ilość, tylko na jakość i przede wszystkim ceni sobie ubrania o klasycznych formach, wykonane z dobrych materiałów.

 • Najlepsze adaptacje literatury polskiej

  Wiele znanych dzieł literatury polskiej doczekało się przeniesienia na duży ekran, jednocześnie wiele spośród niezliczonych adaptacji filmowych znacznie różniło się od książkowych pierwowzorów. Twórców filmowych często interesuje poszukiwanie głębi i próba nowego odczytania klasyków. Choć wachlarz adaptacji jest szeroki, a wybór ogromny, przygotowaliśmy zestawienie najlepszych i najambitniejszych...

 • "Auta" lepsze od "Omena"

  Premiera najnowszej produkcji studia Pixar, animacja "Auta" wjechała na pierwsze miejsce w najświeższym zestawieniu amerykańskiego box office. "Auta" zdetronizowały nawet remake klasycznego horroru "Omen" , który miał premierę we wtorek, 6 czerwca, i miał być faworytem ubiegłego weekendu w amerykańskich kinach.

 • Rockowe solówki wszech czasów

  Słynne gitarowe solo Jimmy'ego Page'a z Led Zeppelin w klasycznym utworze "Stairway To Heaven" zostało wybrane w internetowym sondażu "solówką wszech czasów". Co ciekawe, w zestawieniu nie znaleźli się gitarowi "wymiatacze" w stylu Joe Satriani'ego, czy Steve'a Vai'a.

 • "Ronin": Najlepszy pościg

  Brytyjski magazyn "GQ" zorganizował plebiscyt na najlepszą filmową scenę pościgu samochodowego. Na pierwszym miejscu zestawienia uplasowały się sekwencje z filmu "Ronin" Johna Frankenheimera z 1998 roku, które wyprzedziły klasyczne sceny ze słynnego "Bullitta" Petera Yatesa (1968).

 • Stylowy "Shaft"

  Klasyczny obraz "Shaft" z 1971 roku został uznany za film, który najbardziej wpłynął na zmianę stylu ubierania mężczyzn na całym świecie. W pierwszej dziesiątce zestawienia znalazły się także tak stylowe opowieści, jak między innymi "Gorączka sobotniej nocy" i "Moonraker" .

 • Najlepszy film wojenny

  Obraz "Full Metal Jacket" Stanley'a Kubricka został uznany przez czytelników amerykańskiego magazynu "Drills" za najlepszy film wojenny wszech czasów. Dzieło wyprzedziło w zestawieniu takie klasyczne opowieści, jak "Czas Apokalipsy" , czy "Das Boot. Okręt" .

Wideo na temat: zestawienie klasycznych
 • Barbara Kurdej-Szatan: Zawsze modna

  Barbara Kurdej-Szatan ufa swojemu modowemu gustowi, a z pomocy stylistów korzysta sporadycznie. By w każdej sytuacji czuć się komfortowo, najczęściej wybiera proste, skromne i wygodne stylizacje. Do ich skomponowania używa klasycznych elementów garderoby, które dobrze sprawdzają się w różnych zestawieniach.