• Informacje na temat:

  zestawy kina

Artykuły na temat: zestawy kina
 • Uczniowie spotkają się z gwiazdami kina

  Festiwal jest elementem programu edukacji filmowej dla polskich szkół ponadpodstawowych, który nosi nazwę Filmoteka Szkolna, a realizowany jest od 2009 r. przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. W ramach tego programu do 14 tys. szkół wysłano zestawy filmowych lekcji na DVD. W każdym znalazło się ponad 50 filmów polskiej produkcji, m.in. w reżyserii Andrzeja Wajdy, Andrzeja Munka i Krzysztofa...

 • Filmowe LEGO

  Najsłynniejsza na świecie wytwórnia zabawek, duńska firma LEGO, w porozumieniu ze Stevenem Spielbergiem przygotowała zestawy, które umożliwią dzieciom kręcenie filmów. Kampania produkcyjna zapowiedziała w środę, że ich pierwszą ofertą jest nowa linia klocków LEGO dla dzieci w wieku od 8 do 16 lat, sygnowana przez samego mistrza światowego kina, która będzie dostępna w sprzedaży od listopada za...

 • Aktorska sztafeta pokoleń

  Przegląd "Aktorska sztafeta pokoleń", obejmujący zestawy filmów, w których zagrali sławni rodzice i ich nie mniej słynne dzieci - jak Henry i Jane Fonda, Tony i Jamie Lee Curtis czy Kirk i Michael Douglas - rozpoczął się 2 stycznia w warszawskim kinie Iluzjon.

 • Kino domowe Samsung

  Prawdziwi miłośnicy kina wiedzą, że nic tak nie przeszkadza w oglądaniu ulubionych filmów, jak słaba jakość obrazu, płaski, zniekształcony dźwięk i zniszczona taśma VHS. Technika DVD pozwala w pełni docenić uroki ulubionych filmów, które do tej pory mogliśmy w dobrej jakości oglądać tylko w klasycznym kinie.

 • Geograficzny klucz do Krakowskiego Festiwalu Filmowego

  Pokaźne miejsce w programie Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który rozpocznie się 25 maja, zajmują pozakonkursowe sekcje tematyczne. Cykle "Opowieści ze świata" i "Gdzieś w Europie" to zestawy przykuwających uwagę dokumentów, dobranych wedle geograficznego klucza.

 • Listopadowe "Kino Domowe - Magazyn DVD"

  Na początku listopada ukazało się kolejne wydanie miesięcznika "Kino Domowe - Magazyn DVD", z dołączonymi filmami na płytach DVD. W najnowszym wydaniu magazynu czytelnicy znajdą między innymi testy sprzętu: zestawy głośnikowe 5.1 takich firm, jak Quadral, Wharfedale, B&W czy Eltax, zestawy combo firm Yamaha i Panasonic, najnowsze odtwarzacze DVD i przekaźnik AV Philips.

 • Filmy żydowskie na festiwalu Toffi

  ...27 stycznia w Toruniu rozpocznie się kolejna edycja festiwalu kina niezależnego Toffi, tym razem poświęcona filmom żydowskim. Przez trzy dni projekcji będzie można zobaczyć filmy z Polski, Izraela, Argentyny, Rosji, Francji, Anglii.

 • Kraków: Aniołek poszukiwany!

  Krakowskie kino Cinema City ogłasza konkurs "Zostań Aniołkiem Charliego Cinema City" i zachęca do zabawy piękne, intrygujące, odważne i inteligentne dziewczyny obdarzone nieprzeciętnym poczuciem humoru. Na zwyciężczynię czeka profesjonalny kurs modelek oraz sesja zdjęciowa, a także zestawy atrakcyjnych nagród!

 • Kończy się plebiscyt na DVD roku

  Tylko do piątku, 31 marca, można głosować w plebiscycie INTERIA.PL na najlepsze wydawnictwo DVD, jakie ukazało się na polskim rynku w 2005 roku. W zabawie wzięło już udział prawie 10 tys. naszych użytkowników. Do wygrania atrakcyjne nagrody, w tym zestaw kina domowego.

 • ..."Taki maraton to wielkie przedsięwzięcie. Wymaga dopracowania najdrobniejszych szczegółów" - powiedziała "Życiu Warszawy" Anita Dąbrowska z kina Atlantic. Pomysłodawcy opracowują strategię działania(...) z ponad 36 tytułów zostanie dobrana głównie z bieżącego repertuaru. Tytuły zaakceptuje psycholog. On też ułoży filmy w specjalne zestawy, przeplatając gatunki i style, by ułatwić widzom odbiór. Po każdym...