• Informacje na temat:

  złoty róż

Artykuły na temat: złoty róż
 • Dziennikarze chwalą "Różę"

  Wstrząsający, głęboko zapadający w pamięć - tak nowy film Wojciecha Smarzowskiego "Róża" ocenili dziennikarze. Obraz, pokazany w czwartek, 9 czerwca, na festiwalu w Gdyni, zebrał wiele pochwał.

 • "Dzikie róże" ze Stockholm Impact Award

  ...statuetka światowej sławy artysty Ai'ego Weiwei'a. Towarzyszy jej nagroda finansowa: milion szwedzkich koron (ponad 400 000 złotych), przeznaczone na pracę nad kolejnym pełnometrażowym filmem twórcy(...) komplikuje się jeszcze bardziej gdy wraca mąż. Podejrzenia, plotki i oskarżenia będą przeplatać się z inną tragedią - na plantacji dzikich róż, gdzie pracuje kobieta, zaginie jej 2 letni synek Jasio...

 • Złote Globy: Najlepsze kreacje

  Róż i purpura królowały w tym roku na Złotych Globach. Suknie w takich i zbliżonych odcieniach zaprezentowały podczas niedzielnej uroczystości m.in. Sandra Bullock, Emily Blunt, Fergie, Diane Kruger, Maggie Gyllenhaal i Christina Aguilera. Swoim wyborem zdetronizowały czerń, której, jak co roku, było sporo - tym razem również w postaci deszczowych chmur.

 • "Dzikie róże" i "Manchester by the Sea" ze Złotymi Taśmami

  Koło Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich (polska sekcja FIPRESCI) przyznało nagrody dla filmów wprowadzonych na ekrany polskich kin w 2016 roku. Nagrodzone Złotymi Taśmami filmy to: "Dzikie róże" Anny Jadowskiej i "Manchester by the Sea" Kennetha Lonergana.

 • Wręczono "Złote Taśmy" za 2017 rok

  Polskie "Dzikie róże" Anny Jadowskiej i amerykański "Manchester by the Sea" Kennetha Lonergana to laureaci "Złotych Taśm" za 2017 r. Obrazy wyróżnione przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich nagrodzono podczas poniedziałkowej gali w warszawskim kinie "Kultura".

 • 300 tysięcy złotych dla polskiego kina

  Czym żyje polskie kino? Co interesuje reżyserki i reżyserów? Jak na polskie produkcje spojrzy Międzynarodowe Jury, które oceni 10 filmów w Konkursie Polskim 11.Netia Off Camera? Do kogo trafi nagroda Kulczyk Foundation, czyli 300 tysięcy złotych przekonamy się już 5 maja.

 • Gdynia 2017: Emigracja, garnitury i Złote Lwy

  Jakubika w "Cichej nocy". Największą zagadką festiwalu pozostaje jednak zawsze pytanie o laureata Złotych Lwów. Tym razem, w odróżnieniu od ubiegłorocznej edycji, nie ma zdecydowanego faworyta(...) uwierzenie w jej prawdziwość. Gierszał najlepszy Oszczędną, ale niezwykle sugestywną kreacją w "Pomiędzy słowami" Jakub Gierszał dołożył kolejną cegiełkę do aktorskich Złotych Lwów. W konkursie...

 • Główny faworyt Złotych Lwów

  To będzie ogromna niespodzianka, jeśli "Róża" Wojciecha Smarzowskiego nie dostanie Złotych Lwów podczas 36. FPFF w Gdyni. Gala rozdania nagród już w sobotę, 11 czerwca, wieczorem.

 • Maanam: Złote DVD

  ..."Łóżko" oraz "Repryza". Grzegorzek zrobił też bardzo dowcipną "Smycz", "Puerto Rico" i "Nim zakwitnie tysiąc róż" w wykonaniu Kory bez Maanamu, z zespołem Kora Ola Ola! Z "Łóżka" pochodzi również(...) Marczaka. Jako drugi bonus w tym DVD - obok "Nim zakwitnie tysiąc róż" - jest teledysk "Pod Papugami" Piotra Biedronia, koncertowy zapis trasy Koraolola! w 2002 r. DVD 1 - Filmy muzyczne: "Night...

 • Polak ze złotym przyciskiem w norweskim "Mam talent": Krzysztof Frytt Frymarkiewicz w półfinale

  ...wokalista Bjarne Brndbo postanowił wcisnąć złoty przycisk! Tym sposobem Polak awansował bezpośrednio do półfinału. "Frytt" od 10 lat mieszka w Norwegii. Raper ( posłuchaj! ) na(...) samotni, mieszkają sami, wielu ma rodziny w Polsce. Życie za granicą nie jest usłane różami, to nie tylko raj. Ludzie często wysyłają mi prywatne wiadomości, że moja muzyka pomogła im przeżyć trudne...