• Informacje na temat:

  żona adam hoffman

Artykuły na temat: żona adam hoffman
 • Dustin Hoffman: Miał zagrać w "Ojcu chrzestnym" i "Liście Schindlera"

  Kino zaangażowane społecznie, ekranizacje wielkiej literatury, dramaty i komedie. Dustin Hoffman sprawdza się w każdej roli. Ma dwa Oscary, sześcioro dzieci, mnóstwo przyjaciół i zdrowe podejście do tego, co w życiu ważne. A przy tym kocha być aktorem!

 • Jerzy Hoffman: Filmy, wojny, romanse

  ...80. rocznica urodzin to doskonała okazja, by kolejny raz rzucić okiem na twórczość "hetmana" polskiego kina i zapytać: czy jest coś czego nie wiemy o Jerzym Hoffmanie?

 • Jerzy Hoffman: Filmy, wojny, romanse

  Na ekranach polskich kin "1920 Bitwa Warszawska", a na księgarnianych półkach "Filmy, wojny, rozróby" - wywiad-rzeka z reżyserem. To doskonała okazja, by kolejny raz rzucić okiem na twórczość "hetmana" polskiego kina i zapytać: czy jest coś czego nie wiemy o Jerzym Hoffmanie?

 • Kazimierz Wichniarz: Kochał jeść, pić i występować

  Widzowie go uwielbiali, on kochał jeść, pić i występować. W piątek, 26 czerwca, mija 25 lat od śmierci Kazimierza Wichniarza, pamiętnego odtwórcy roli Zagłoby w "Potopie" Jerzego Hoffmana.

 • Film polski 2011 - premiery oraz nowe produkcje

  Rozpoczęcie prac nad filmami "Wałęsa" Andrzeja Wajdy i "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego oraz premiery "1920 Bitwy Warszawskiej" Jerzego Hoffmana i "Czarnego czwartku" Antoniego Krauzego są wśród najważniejszych wydarzeń w kinie polskim w 2011 roku.

 • Perepeczko: Polski Marlon Brando

  Był przystojny, barczysty i zawsze uśmiechnięty. Kochały się w nim wszystkie dziewczyny, bo miał "miękkie serce". Zapamiętaliśmy go jako Janosika, ale warto wiedzieć, że Marek Perepeczko zagrał również wielkie role u Jerzego Hoffmana i Andrzeja Wajdy. Gdyby żył, miałby dzisiaj 71 lat.

 • Holender na "Żydowskich Motywach"

  Adam Holender będzie gościem szóstej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Żydowskie Motywy", który 28 kwietnia rozpoczyna się w warszawskim kinie Muranów.

 • Magdalena Zawadzka: Z Baśką przez życie

  .... Jednak najważniejsze miało dopiero nadejść. To był sukces! Reżysera Jerzego Hoffmana przedstawiać nikomu nie trzeba. Zawsze słynął z tego, że gdy przymierzał się do filmu, wiele rzeczy miał już(...) kominkiem. Autorką fotografii była sama Zofia Nasierowska. A później, jak wspomina aktorka, reżyser widział to zdjęcie wiele razy, bo żona co chwilę wracała do tematu. Wszystko skończyło się zaproszeniem...

 • Kiedy mężczyzna udaje kobietę

  ...takich należy, na straży moralności stał jednak Legion Przyzwoitości (Roman Catholic Legion of Decency) - założona przez amerykański episkopat organizacja, która weryfikowała wchodzące na ekrany Stanów(...) zmuszony został do przebrania się za kobietę, był Dustin Hoffman. Jego bohater w filmie "Tootsie" (1982) w reżyserii Sidneya Pollacka, to znany, lecz niezbyt chętnie obsadzany z powodu trudnego...

 • "Rodzina Addamsów" na scenie

  ...listopada tego roku musical będzie pokazywany w Oriental Theatre w Chicago. W obsadzie "Rodziny Addamsów" znaleźli się też Terrence Mann, Carolee Carmello, Kevin Chamberlin, Jackie Hoffman, Zachary James, Adam Riegler, Wesley Taylor i Krysta Rodriguez. Muzykę i teksty na potrzeby przedstawienia napisał Andrew Lippa, reżyserią zajęli się Phelim McDermott i Julian Crouch, a choreografią - Sergio Trujillo.