• Informacje na temat:

  żona bromskiego

Artykuły na temat: żona bromskiego
 • Jacek Bromski o Oscarach

  ..."Miasto gniewu" to dramat opowiadający o konfliktach, m.in. rasowym, we współczesnym Los Angeles. Jego bohaterami są: prokurator okręgowy i jego żona, sklepikarz arabskiego pochodzenia oraz(...), który odnajduje w skradzionym przez siebie aucie noworodka. Pod wpływem dziecka jego życie ulega całkowitej zmianie. Ten wybór jury również bardzo ucieszył Bromskiego. "To ciekawy i mądry film. Poza tym...

 • Bromski i Zanussi w Argentynie

  Film "To ja, złodziej" w reżyserii Jacka Bromskiego, został zakwalifikowany do sekcji konkursowej 26. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Mar del Plata, w Argentynie. Natomiast film Krzysztofa Zanussiego "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" zostanie pokazany poza konkursem.

 • "Sztuka kochania": Pierwsza polska komedia erotyczna

  ..."Jedynym niezawodnym lekarstwem wszelkich zaburzeń jest miłość" - mówi doktor Pasikonik. Dokładnie 30 lat temu, 22 maja 1989 roku, na ekranach polskich kin zadebiutowała erotyczna komedia Jacka Bromskiego "Sztuka kochania".

 • Gdynia 2019: Debiutanci

  Drugi dzień Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni upłynął pod znakiem debiutów. Tego dnia można było zobaczyć aż trzy takie produkcje. Konkursową stawkę uzupełniły dzieło uznanego, który zna już smak rywalizacji o Złote Lwy. Informacją dnia było jednak zaskakujące wycofanie z konkursu głównego filmu Jacka Bromskiego "Solid Gold", przez co o Złote Lwy walczy już "tylko" osiemnaście filmów.

 • Zmarł reżyser i scenarzysta Janusz Kondratiuk, brat Andrzeja Kondratiuka. Miał 76 lat

  Janusz Kondratiuk, twórca takich filmów, jak "Dziewczyny do wzięcia", "Klakier" i "Jak pies z kotem", zmarł w poniedziałek, 7 października, po ciężkiej chorobie. Śmierć reżysera i scenarzysty potwierdził w rozmowie z PAP prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski.

 • Kryminalne zagadki... Krakowa

  ...chciał, że za sprawą innego tuza rodzimego kina - Juliusza Machulskiego, w ręce Bromskiego trafiła bestsellerowa powieść Zygmunta Miłoszewskiego, "Uwikłanie", która zrobiła na nim tak duże wrażenie, że(...) polskich operatorów - Marcin Koszałka. Efekty? Niestety mizerne. Film Bromskiego, podobnie jak literacki oryginał, jest opowieścią o policyjno-prokuratorskim śledztwie, dotyczącym zabójstwa 50-letniego...

 • Ostatnie pożegnanie Andrzeja Wajdy

  Andrzej Wajda został pochowany w środę w Krakowie; urna z jego prochami została złożona na Cmentarzu Salwatorskim. - Odszedł wielki, polski twórca, dla którego Polska była tematem najważniejszym - mówił prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski.

 • Przyjaciele Aleksa

  W nowym sezonie u boku komisarza Bromskiego i walecznego owczarka pojawi się wielu nowych znajomych. Każdy z nich wplątany będzie w intrygującą zagadkę kryminalną, ale tylko niektórzy mogą liczyć na wsparcie Aleksa...

 • Nie żyje aktorka Hanna Polk

  Bromskiego "Sztuka kochania" (1989). Współczesna widownia kojarzy ją z pewnością z serialu "Klan", w którym wcielała się w postać policjantki w Policyjnej Izbie Dziecka w Warszawie. Ostatnią...

 • Te filmy nie zdobędą Złotych Lwów

  Festiwal w Gdyni nieuchronnie chyli się ku końcowi. Dwie czwartkowe projekcje filmów walczących o Złote Lwy - "Bilet na Księżyc" Jacka Bromskiego i "W imię..." Małgorzaty Szumowskiej - nie powinny jednak zaprzątać głowy członkom jury. Zarówno prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich, jak i autorka "Sponsoringu" powinni gruntownie przemyśleć zasadność swych najnowszych dzieł.

Dyskusje na temat: żona bromskiego