• Informacje na temat:

  żona krzysztofa klenczon

Artykuły na temat: żona krzysztofa klenczon
 • Krzysztof Klenczon przeczuwał swoją śmierć

  Czuję, że wkrótce odejdę - zwierzył się Krzysztof Klenczon (†39) jednemu z przyjaciół po śmierci Johna Lennona. Pogrzeb muzyka Czerwonych Gitar odbył się trzy miesiące później.

 • Krzysztof Klenczon: To już 30 lat

  "Historia jednej znajomości", "Biały krzyż","Kwiaty we włosach", "Wróćmy na jeziora" - te przeboje, mimo upływu lat, znane są do dziś. Ich kompozytor, Krzysztof Klenczon zmarł 7 kwietnia 1981 r. w Chicago. "To był zbuntowany anioł" - mówi o nim Jerzy Skrzypczyk.

 • Krzysztof Klenczon i jego niespełniony amerykański sen. W USA utopił oszczędności życia!

  ..."Czuję, że wkrótce odejdę" - zwierzył się Krzysztof Klenczon (†39 l.) jednemu z przyjaciół po śmierci Johna Lennona. Pogrzeb muzyka Czerwonych Gitar odbył się trzy miesiące później...

 • Tramwaj imienia Krzysztofa Klenczona

  Gratka dla wielbicieli talentu Krzysztofa Klenczona. We wtorek (4 października) nowa Pesa Swing, której patronem został muzyk, przejedzie trasą Klenczona: z Gdańsk-Oliwa, Wita Stwosza - Wrzeszcz - Hucisko. Tramwajem pojedzie żona Klenczona Alicja "Bibi" Klenczon-Corona.

 • Seweryn Krajewski nigdy się z tym nie pogodził

  Seweryn Krajewski (73 l.) miał wszystko, o czym mógł zamarzyć. Zawodowo wiodło mu się rewelacyjnie, a w domu czekała na niego kochająca żona oraz synowie. Niestety, gdy wydarzyła się tragedia, w której młodszy zginął syn pary, nic już nie było takie samo...

 • Krzysztof Klenczon: Zbuntowany anioł

  Polskim odpowiednikiem Johna Lennona nazywany był Krzysztof Klenczon, wraz z Sewerynem Krajewskim współtwórca ogromnego sukcesu Czerwonych Gitar. Co ciekawe, obaj muzycy obchodzili urodziny w odstępie niespełna dwóch tygodni. 14 stycznia przypada 70. rocznica przyjścia na świat nieżyjącego od 1981 roku Klenczona.

 • Ada Rusowicz i Czesław Niemen: Wypłakała za nim oczy

  ...w nim miejsca dla Ady. Była rozczarowana i rozgoryczona.  Dochodziło do kłótni, nie potrafili uratować uczucia. W grudniu 1967 roku oboje mieli być świadkami na ślubie Krzysztofa Klenczona w Gdańsku(...) w 1957 roku, sprowadził do Polski. Tutaj urodziła się im córka Marysia.  Niemen wyjaśnił jej, że małżeństwo się rozsypało, nie mieszkali razem, żona nie akceptowała jego drogi życiowej. Czuł się...

 • Koncert Wspomnień dla Krzysztofa Klenczona

  Czerwone Gitary i ich goście zagrają największe przeboje Krzysztofa Klenczona 12 listopada w Sali Kongresowej w Warszawie, w 30. rocznicę śmierci i 70. urodzin legendarnego kompozytora, wokalisty, gitarzysty, zwanego polskim Johnem Lennonem.

 • Włodzimierz Wander: Czy jeszcze pamięta ich twarze?

  ...prędkości ponad dwukrotnie  Włodzimierz Wander przyjaźnił się z wieloma artystami, grającymi w jego klubie.  Na przykład z Krzysztofem Klenczonem, bodaj najbardziej znanym polskim muzykiem, który osiedlił(...) w klubie Milford w nocy z 25 na 26 lutego 1981 r. – jak się okazało – ostatnim, na którym zagrał i zaśpiewał Klenczon.  Jego droga powrotna do domu rozpoczęła się właśnie przy Belmont Ave. Po drodze mieli...

 • Śmierć Klenczona: To nie był przypadek?

  Wdowa po Krzysztofie Klenczonie 31 lat po jego śmierci twierdzi, że okoliczności tragicznego wypadku nie zostały do końca wyjaśnione.