• Informacje na temat:

  żona polańskiego w polsce

Artykuły na temat: żona polańskiego w polsce
 • Żona Polańskiego przyjedzie do Warszawy

  Żona reżysera Romana Polańskiego francuska aktorka Emmanuelle Seigner 20 października będzie gościć w polskiej stolicy w związku z pokazem komedii Polańskiego "Wenus w futrze" na 29. Warszawskim Festiwalu Filmowym (WFF) - poinformowali organizatorzy imprezy.

 • Barbara Kwiatkowska-Lass: Nie tylko żona Polańskiego

  ..."Miała wspaniałe długie rzęsy, zadarty nosek i gibkie, jędrne ciało" - pisał w autobiografii Roman Polański. Gdyby żyła, to w poniedziałek, 1 czerwca, 80. urodziny obchodziłaby pierwsza żona reżysera, znana aktorka Barbara Kwiatkowska-Lass.

 • Żona Polańskiego bez taryfy ulgowej

  Już niebawem do kin w Polsce trafi nowy obraz Romana Polańskiego "Wenus w futrze". Jedyną kobiecą rolę w produkcji reżyser powierzył swojej żonie, Emmanuelle Seigner. Polański twierdzi, że na planie traktował ją ostrzej niż innych, by nie posądzano go o nepotyzm.

 • Żona Polańskiego: "Polska jest mi bliska"

  Emmanuelle Seigner, piosenkarka i aktorka, żona Romana Polańskiego, która właśnie wydała swoją pierwszą solową płytę "Dingue", przyznaje, że po trosze czuje się Polką. "Mój mąż jest Polakiem, moje dzieci mówią po polsku, ten kraj jest mi bardzo bliski" - powiedziała.

 • Intymna spowiedź Polańskiego

  Laurent Bouzereau, autorem zdjęć jest Paweł Edelman. Do kin w całej Polsce film "Roman Polański" ma trafić 18 maja. Jest on zapisem bardzo osobistej i pełnej emocji rozmowy Polańskiego z przyjacielem(...) był dla mnie najszczęśliwszym momentem w życiu" - mówi Andrew Braunsbergowi Polański. W obozie - w Auschwitz - była również siostra Polańskiego. Przeżyła obóz, po wojnie zamieszkała we Francji. Sam...

 • Roman Polański: Nigdy czegoś takiego nie zrobię

  Krakowska widownia jako pierwsza w Polsce zobaczyła "Prawdziwą historię" Romana Polańskiego. Laureat Oscara, reżyser takich filmów jak "Dziecko Rosemary" czy "Nóż w wodzie", przeniósł na ekran(...). Postać Delphine Dayrieux zagrała z kolei Emmanuelle Seigner (prywatnie żona Polańskiego). Polański przyznał, że nie znajduje aktorów, którzy w stu procentach odpowiadaliby modelom, jakie tworzy...

 • "Nóż w wodzie": "Wariactwo" Romana Polańskiego

  ...55 lat temu na ekrany polskich wszedł pełnometrażowy debiut Romana Polańskiego - kameralny thriller "Nóż w wodzie". To pierwszy polski obraz, który otrzymał nominację do Oscara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny".

 • Zagrał Polańskiego u Tarantino. Rafał Zawierucha: "Miałem ciarki"

  ..."To jest jak z bajki. Dla mnie to jest największa rzecz. Liczę na to, że będą jeszcze większe, albo tak cudowne i równe temu, co mnie spotkało" - mówi w RMF FM Rafał Zawierucha - aktor, który zagrał Romana Polańskiego w filmie Quentina Tarantino "Once Upon a Time in Hollywood".

 • Roman Polański i Emmanuelle Seigner w Polsce

  Roman Polański i jego żona Emmanuelle Seigner przyjadą 18 lutego do Polski - poinformowała w czwartek, 30 stycznia, firma dystrybucyjna Kino Świat International. Francuska aktorka weźmie udział w polskiej premierze swego najnowszego filmu "Pozory i złudzenia" , który 27 lutego Kino Świat wprowadzi do kin. 19 lutego w hotelu Bristol w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Seigner...

 • Roman Polański: Żona podsunęła mi pomysł na film

  ..."Prawdziwa historia" to kolejna ekranizacja w dorobku Romana Polańskiego, a zarazem następny film, w którym główną rolę powierzył swojej żonie - Emmanuelle Seigner. Być może, gdyby nie ona, reżyser w ogóle nie nakręciłby tego obrazu.