• Informacje na temat:

  żuławski xawery

Artykuły na temat: żuławski xawery
 • Xawery Żuławski wyreżyseruje serial HBO "Odwilż"

  ...producent. "Mamy tu mocną, działającą na wyobraźnię historię trzydziestoletniej kobiety, która mogłaby być każdym z nas, która toczy walkę o każdy zwykły dzień" - mówi reżyser serialu Xawery Żuławski...

 • Xawery Żuławski: Stworzyły mnie dwa odrębne światy

  Byłem świadomy, że gdybym za wszelką cenę chciał oddać hołd ojcu, mógłbym narazić film na pokraczność - powiedział Xawery Żuławski, reżyser "Mowy ptaków" ze scenariuszem jego ojca, Andrzeja. Prapremiera produkcji odbędzie się w czwartek, 1 sierpnia, na wrocławskim festiwalu Nowe Horyzonty.

 • Xawery Żuławski najlepszym debiutantem

  ..."Chaos" Xawerego Żuławskiego został uznany za najlepszy debiut reżyserski zakończonego w niedzielę, 19 listopada, w Koninie (Wielkopolskie) 16. Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych "Debiuty 2006" - poinformował dyrektor imprezy Andrzej Moś.

 • Xawery Żuławski o swoim debiucie fabularnym

  Debiut fabularny Xawerego Żuławskiego pt. "Chaos" został pokazany we wtorek, 12 września dziennikarzom i publiczności 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. "Mojemu filmowi niesłusznie przypina się łatkę pokoleniowego manifestu" - powiedział reżyser.

 • Xawery Żuławski: W chaosie kina

  Jego debiutancki film "Chaos" (2005) uznany został za odkrycie polskiej kinematografii, swą pozycję ugruntował brawurową ekranizacją głośnej książki Doroty Masłowskiej "Wojna polsko-ruska pod flaga biało-czerwoną" (2009). Xawery Żuławski skończył w czwartek, 22 grudnia, 40 lat.

 • "Mowa ptaków": Wspólny projekt Żuławskich

  To będzie jedno z największych wydarzeń filmowych tego roku! W trakcie 19. MFF Nowe Horyzonty odbędzie się polska premiera najnowszego filmu Xawerego Żuławskiego, autora "Wojny polsko-ruskiej", przygotowanego na podstawie scenariusza jego ojca, Andrzeja. "Mowa ptaków" to niecodzienny, odważny projekt, w którym zobaczymy plejadę polskich gwiazd w zaskakujących rolach.

 • Żuławski o Żuławskim

  ..."Chaos" - debiut fabularny syna Andrzeja Żuławskiego Xawerego otrzymał na gdyńskim festiwalu nagrodę za najlepszy debiut. Osiągnięcie to nie lada, w Gdyni połowa prezentowanych w konkursie filmów była bowiem debiutami reżyserskimi. Młodego reżysera zapytaliśmy o jego stosunek do twórczości słynnego ojca.

 • Pogrzeb Andrzeja Żuławskiego

  Pogrzeb Andrzeja Żuławskiego odbył się 22 lutego na Cmentarzu Rzymskokatolickim w Górze Kalwarii (woj. mazowieckie). Polski twórca zmarł 17 lutego. Od kilku lat walczył z chorobą nowotworową.

 • "Mowa ptaków": Andrzej Żuławski był wnikliwym obserwatorem rzeczywistości

  Andrzej Żuławski był wnikliwym obserwatorem rzeczywistości, który miał odwagę mówić o tym, co w nas trudne. Tak było również w "Mowie ptaków" - mówili aktorka Alicja Jachiewicz, kompozytor Andrzej Korzyński oraz operator Andrzej J. Jaroszewicz. Film w reż. syna Andrzeja, Xawerego można oglądać na 19. festiwalu Nowe Horyzonty.

 • Żuławski zekranizuje "Złego"

  Twórca filmu "Wojna polsko-ruska" Xawery Żuławski przygotowuje się do ekranizacji kolejnej książki, powieści Leopolda Tyrmanda "Zły" z 1955 r., uznanej przez czytelników za kultową. Jak powiedział reżyser, jeśli jego plany się powiodą, zdjęcia ruszą pod koniec 2013 roku.

Zdjęcia na temat: żuławski xawery
 • Barbara Brylska
Wideo na temat: żuławski xawery
 • Kryminalna opowieść Xawerego Żuławskiego

  Przedstawienie kryminalnej, gangsterskiej historii z punktu widzenia kobiety to ciekawy i nowoczesny pomysł - mówi Xawery Żuławski, reżyser serialu "Krew z krwi".

 • "Diagnoza": Widz współczuje bohaterce

  Xawery Żuławski, reżyser "Diagnozy", opowiedział nam, na czym polega konstrukcja serialu. - Nasza gra polega na tym, że widz wie więcej - zdradza Żuławski.

 • "Diagnoza": Maja Ostaszewska o serialu

  Maja Ostaszewska opowiada nam o pierwszym dniu na planie serialu "Diagnoza". - Bardzo się cieszę, że ruszyliśmy ze zdjęciami. Mamy świetną ekipę - reżyserem jest Xawery Żuławski, który jest artystą o bardzo wyrazistym guście, wyrazistej wizji tego, jak robić kino. (...) Pierwszy mój dzień zdjęciowy był dość zabawny i ciekawy, ponieważ to był dzień operacji mojej bohaterki - cały spędziłam na

Dyskusje na temat: żuławski xawery
 • Re: Gwiazda kina i kultowych seriali nie chciała spotkać się z fanami...

  "Prowadziłem naprawdę rockandrollowe życie. Robiłem wszystko, co niedozwolone i głupie. Balansowałem na granicy, kilka razy byłem poza nią." - tak o sobie powiedział Xawery Żuławski, sprawca wypadku, w którym zginęła córka B. Brylskiej. Jako matka powinna wiedzieć z kim się prowadza jej córka i chronić ją od takich typów.

 • Re: Tancerze

  stanął Xawery Żuławski. "Tancerze" nie byli liderem pasma. Serial przegrał ze "Sprawą dla reportera" na TVP1, filmami na TVN oraz Polsatem emitującym "Szpilki na Giewoncie". To z kotka No to już