• Informacje na temat:

  życie isabel

Artykuły na temat: życie isabel
 • "To właśnie życie" : Historia przypadku...

  Kino serwowane przez Dana Fogelmana może zmylić tych, którzy zasugerują się sparafrazowanym tytułem filmu, nawiązującym do pewnego znamienitego kinowego hitu. Od razu warto zwrócić na to uwagę, że "To właśnie życie" zdecydowanie mniej ma z komedii, o ile w ogóle. Jest za to interesującym oraz poruszającym dramatem, dotykającym kwestii tego, co w życiu nieuchronne, nieuniknione, przypadkowe...

 • Coraz bliżej do Berlinale

  Poznaliśmy kolejne dziewięć tytułów, które w lutym walczyć będą o Złotego Niedźwiedzia - główna nagrodę festiwalu filmowego w Berlinie. Wśród nich nowe filmy Isabel Coixet ("Życie ukryte w słowach") oraz Mike'a Liegh ("Vera Drake").

 • Penelope Cruz spotyka byłego...

  Penelope Cruz ponownie spotka się na planie z reżyserką Isabel Coixet. Tym razem panie szykują romantyczną komedię pod tajemniczym tytułem "This Man, This Woman".

 • Alicia Vikander na końcu świata

  Michaela Fassbendera w roli Isabel Sherbourne.

 • Wakacyjne nadrabianie zaległości

  Tylko trzy premiery: meksykański dokument "Nad morzem", nowy film hiszpańskiej reżyserki Isabel Coixet "Mapa dźwięków Tokio" oraz rumuńska produkcja "Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie" - trafią w piątek na ekrany polskich kin. Pierwszy weekend wakacji to więc idealny moment na nadrobienie kinowych zaległości.

 • Berlinale 2015: Wielka klapa na początek

  Film "Nobody Wants the Night" Isabel Coixet zainaugurował 65. edycję Berlinale. O osadzonej na początku XX wieku opowieści o kobiecie, która wyrusza w kierunku bieguna północnego, mówi się w kuluarach jako o najsłabszym filmie otwarcia od lat. Obrazu hiszpańskiej reżyserki nie ratuje nawet kreacja Juliette Binoche, która, naznaczona histerycznymi gestami i krzykiem, szybko osuwa się w koleiny...

 • "Nie jestem Britney"

  Shakira Isabel Mebarak Ripoll urodziła się w 1977 roku w Kolumbii, a w jej żyłach płynie także libańska i hiszpańska krew. Już jako ośmiolatka skomponowała pierwszy utwór muzyczny. W wieku 13 lat podpisała pierwszy kontrakt płytowy, a 10 lat później - w 2001 roku - podbiła przebojem "Whenever Whatever" listy przebojów na całym świecie. Jak napisał jej rodak, znany pisarz Gabriel Garcia Marquez...

 • ​"Lato 1993" : Kino hiszpańskie... mówi po katalońsku

  Życie bywa przewrotne. Kiedy napięcia na linii Madryt-Barcelona osiągają punkt krytyczny, to hiszpańskim kandydatem do Oscara zostaje... debiutancki film katalońskiej reżyserki Carli Simón.

 • Toruń: Lato Filmów zakończone

  Hiszpański film "Życie ukryte w słowach" zwyciężył w konkursie głównym 12. Lata Filmów w Toruniu. Nagroda publiczności przypadła filmowi "Jasminum" Jana J. Kolskiego.

 • Wim Wenders w nowelowym filmie

  Niedawno do naszych kin wszedł nowelowy film "Zakochany Paryż" , a znani reżyserzy już pracują nad kolejnym wspólnym projektem. Tym razem jednak tematyka będzie bardzie poważna niż miłość w Paryżu. "Invisibles" dotyczyć będzie bowiem światowych konfliktów oraz ich wpływu na życie zwykłych obywateli. Jednym z reżyserów biorących udział w projekcie jest Wim Wenders ( "Nie wracaj w te strony" )

Zdjęcia na temat: życie isabel